Starptautiskās sadarbības projekti

Floristikas darbnīca " Dabas skaistums- dabā un mūsmājās"

22.09.2018.

     

21.un 22.septembrī viesu namā "Upesrūķi", Garkalnes novadā, noritēja pirmās aktivitātes LEADER starptautiskā sadarbības projekta nr.18-00-A0190.333-000014 "Sēņu ceļš" ietvaros.

Kā pirmā aktivitāte tiek realizēta floristikas darbnīca " Dabas skaistums- dabā un mūsmājās". Darbnīcas dalībnieki kopā ar lektori Sanitu Ciprusi devās mežā vāk dažādus dabas materiālus, no kuriem gatavoja dažādus dekorus.

   

 

 Būs iespēja iesaistīties starptautiskās sadarbības projekta “Tūrisma attīstība. No tradīcijām līdz mūsdienīgam biznesam.” aktivitātēs 

18.09.2018.

Biedrība “Ropažu Garkalnes partnerība” sadarbībā ar Liepājas rajona partnerību, Saldus rajona attīstības biedrību, biedrību “SATEKA” no Gulbene novada un vietējām rīcības grupām no Moldovas, Lietuvas un Gruzijas ir uzsākusi starptautiskā sadarbības projekta “Tūrisma attīstība. No tradīcijām līdz mūsdienīgam biznesam” īstenošanu. Projekta mērķis ir veicināt tūrisma uzņēmējdarbības pilnveidošanu partneru teritorijās, radīt jaunus inovatīvus tūrisma produktus un pakalpojumus.

Projektā plānotās aktivitātes:

· semināri un apmācības projektā iesaistītajās teritorijās: Ropaži, Garkalne, Gulbene, Liepāja, Saldus, Kazbegi (Gruzija), Mažeiķi (Lietuva), Utena (Lietuva), Sireti un Anenii-Noi (Moldova);

· jaunu produktu radīšana, radošās darbnīcas, pieredzes apmaiņa;

· kopīgas projektā iesaistīto pušu darbnīcu un pakalpojumu, produktu digitāla izdevuma radīšana;

· 1-2 reizes gadā ekonomikas forums pārmaiņus Latvijā, Lietuvā, Moldovā un Gruzijā, ar semināriem, darbnīcām, tīklošanās sesijām, kā arī izstāde-gadatirgus ar iespēju tirgot savu produkciju un piedāvāt pakalpojumus;

 · Tiks piedāvāti tūrisma gala mērķi un veidotas tikšanās ar tūrisma operatoriem. Iepazīstinot ar iespējām izvēlēties interesējošo jomu: – kulinārija (maize, medus, siers, tradicionālās virtuves, u.c), biškopība (dažādi tās veidi un produkcija), amatniecība (kalēji, audēji, rotkaļi, kokgriezēji u.c.).  

Vairāk par projektu var lasīt ŠEIT!

 

 

Aicinām piedalīties floristikas darbnīcā  " Dabas skaistums dabā un mūsmājās "

11.09.2018.

 

  

 

Izsludinām pieteikšanos  2 dienu praktiskai floristikas darbnīcai LEADER starpvalstu sadarbības projektā - „Sēņu ceļš” mazajiem un potenciālie uzņēmējiem, pašnodarbinātajiem un amatnieki no Gulbenes, Daugavpils, Ilūkstes, Ropažu, Garkalnes, Strenču, Beverīnas novadiem, Smiltenes novada Grundzāles pagasta, Burtnieku novada Ēveles pagasta, Valkas novada Valkas pilsētas, Valkas pagasta, Ērģemes pagasta, Vijciema un Zvārtavas pagastiem, Apes novada   Gaujienas un Virešu pagastiem.

Norises laiks: 21.09.- 22.09.2018.Norises vieta:  Viesu nams “Upesrūķi”, Skuķīši, Garkalnes novads (http://upesruki.lv/)

Pieteikšanās līdz 14.09.2018.

  Vairāk par projektu lasīt ŠEIT.

 

 

Aicinām piedalīties apmācībās "Veselīga pirtī iešana- Pirts ABC. Latviskā pirts." 

05.09.2018.

 

Izsludinām pieteikšanos  2 dienu apmācībām LEADER starpvalstu sadarbības projektā - „Dabas spēks un pirts tradīcijas - sev, ģimenei un biznesam!” Jelgavas, Ozolnieku, Daugavpils, Ilūkstes un Gulbenes novada iedzīvotājiem!

Projekta mērķi:

Sekmēt vietējo iedzīvotāju zināšanas un prasmes par ārstniecības augu un pirts lomu dzīves kvalitātes uzlabošanā, gūt pieredzi par uzņēmējdarbību šajā jomā gan Latvijā, gan ārvalstīs, veicināt vietējo iedzīvotāju zināšanas ekonomisku aktivitāšu uzsākšanai un attīstībai.

Apmācību tēmas: Veselīga pirtī iešana - Pirts ABC. Latviskā pirts. Pirtis pasaulē, atšķirības, vēsture. Ārstniecības augi, tējas.

Aicinām pieteikties uz vienu jums vēlamo apmācību laiku un vietu, dalība ir bez maksas un uz pasākuma norisi tiek nodrošināts transports.

Apmācību norises laiki:

2018. gada 20.-21. septembris, Igaunija

2018. gada 30.-31. oktobris, Latvija, Gulbene

2018. gada novembris, Lietuva,  Pasvāle (datumi tiks precizēti)

Apmācību valoda : angļu / krievu.

Jūsu pieteikumu kopā ar motivācijas aprakstu, kāpēc vēlaties piedalīties apmācībās un norādot sev vēlamāko apmācību norises vietu, gaidīsim līdz 12. septembrim uz e-pastu: lienite.vitina@gmail.com

Vairāk informācijas par pasākumu var saņemt rakstot uz lienite.vitina@gmail.com, lielupe@partneribalielupe.lv, tel 26399946.

Plašāka informācija par projekta aktivitātēm atrodama šeit http://www.partneribalielupe.lv/index.php/leader-sadarbiba/dabas-speks 

 

Latvju pirts un SPA festivālā Nākotnē (27.07- 29.07.2018.)
26.06.2018. 
 
Projekta  ietvaros  arī Gulbenes novada pirtniekiem, pirtslietu izgatavotājiem, amatniekiem un mājražotājiem ir iespēja piedalīties Latvju pirts un SPA festivālā Nākotnē, Glūdas pagasts, Jelgavas novads. 
 
Gulbenes novada pirtniekus, pirtslietu izgatavotājus, mājražotājus un ārtsniecības augu audzētājus, kā arī amatniekus pieteikties biedrībā SATEKA līdz 15.07.2018. 
Pieteikšanās pa tālruni: 29177019 vai e-pastā: daiga@sateka.lv 
Vietu skaits ierobežots! 
 

http://www.lpsa.lv/festivals/ka/

 
Uz tikšanos Nākotnē! 
 

 

Atskats uz LATVJU PIRTS UN ZĀĻU FESTIVĀLU 2018 VIŠĶOS!

12.06.2018.

 

Š.g.  9.jūnijā Latgalē, Daugavpils novada Višķu pagasta Višķos notika  – LATVJU PIRTS UN ZĀĻU FESTIVĀLS 2018. Šis festivāls bija LEADER starpvalstu sadarbības projekta “Dabas spēks un pirts tradīcijas – sev, ģimenei un biznesam!” pasākums, kuru organizēja biedrība “Lauku partnerība “Lielupe”, Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība “Kaimiņi” un biedrība “Sateka”, sadarbībā ar biedrību “Latvju pirts un SPA asociācija” sadarbībā ar Višķu pagasta pašvaldību.


Šajā festivālā pulcējās 11 profesionāļu saimes Pirts un sajūtu takā, 20 mājražotāju un amatnieku saimes Tirgus takā, un vairāk kā tūkstotis pirts mīļu un apmeklētāju festivālā kopumā, jo visiem bija ko darīt – iedvesmoties sešās saistošās lekcijās par zāļu un augu tēmu un sešās dažādās pirtnieku meistarklasēs. Tika iemēģinātas prasmes radošajās darbnīcās, tika baudīti pirtnieku un masieru pieskārieni. “Mans Tautastērps” parādē dižojās sava tautastērpa nēsātājas un visi kopā vienojās spēka dziesmās uguns rituālā kopā ar Māru Branti. Vakara noslēgumā skaņu ceļojumā aicināja muzikants Kārlis Rudra Jirgens koncertā “Ceļojums pie saknēm” un mūziķi Andris Kivičs un Reinis Briģis koncertā “ANDRIS KIVIČS/ EDUARDS VEIDENBAUMS”.

 

Festivāla pēcpusdienas programmas ietvaros norisinājās pirtnieku kongress “Kas ir latvju pirts?” kur klātienē un neklātienē tika apkopoti 39 pirts ekspertu ziņojumi no Latvijas un Lietuvas par latvju pirts tematiku.
Šī gada LATVJU PIRTS UN ZĀĻU FESTIVĀLS ir licis lielisku pamatu pirtnieku saliedētībai, lai aicinātu kopā pirts, augu un latviskās dzīvesziņas interesentus Latgalē arī nākamgad – LATVJU PIRTS UN ZĀĻU FESTIVĀLĀ 2019’ – no 7. līdz 9.jūnijam – Daugavpils novada, Višķu pagastā, Višķu estrādes teritorijā pie skaistā Luknas ezera.

 

  

 

 

 

 

 

Latvisko sajūtu brīvdienas Latgalē –

LATVJU PIRTS UN ZAĻU FESTIVĀLS 2018’

 (un kongress – Kas ir Latvju pirts?)

 

9. jūnijā Daugavpils novada Višķos, Višķu estrādē, pie skaistā Luknas ezera, notiks LATVJU PIRTS UN ZAĻU FESTIVĀLS 2018’.

 

Festivālā visas dienas garumā būs noderīgas tematiskās lekcijas, meistarklases un radošās darbnīcas par augu tēmu – viss par pļavu un mežu augiem, zāļu tējām, stādiem un latvju pirts tradīcijām. Festivāla mērķis ir kopīgi ar pirtniekiem, zāļu un stādu audzētājiem atgūt un apkopot zināšanas par seno latvju saimnieču lepnumu – “Veselības dārzu”, lai katrā dārzā, terasē un mājā bagātīgi plauktu vērtīgie pašmāju augi, kuriem ir liela nozīme cilvēka veselībai un labsajūtai.

 

Šis vasaras tematiskais pasākums pulcēs vienkopus Jelgavas, Ozolnieku, Gulbenes, Daugavpils, Ilūkstes un citu novadu pirtniekus, zāļu un augu stādu audzētājus, vietējos mājražotājus un amatniekus, un citus jomas profesionāļus no Latvijas un Lietuvas. Pasākumā ir mīļi gaidīti pirts mīļi, dārziņu īpašnieki un ikviens interesents, kam ir tuvs veselīgs dzīvesveids caur pirti un saikni ar dabu pļavā, mežā un dārzā.

 

Festivāls ir latvisko sajūtu svētki brīvā dabā kā lieliem, tā maziem - ikviens atradīs sev ko noderīgu. Višķu estrādē būs skatāma izstāde “Mans Tautastērps”, uz skatuves būs dzirdamas lekcijas par zālītēm un augiem, savukārt, publiskajā pirtiņā pie ezera būs iespējams apmeklēt pirtnieku meistarklases un redzēt pirts meistaru demonstrējumus. Skaistā Luknas ezera krastā apmeklētājus lutinās meistari izkurinātās pirtiņās un masieru teltīs. Būs arī saistoša programma bērniem ar pirts slotu siešanas darbnīcu, Pirts gariņa stāstiem un citām izzinošām nodarbēm.

 

Nozīmīgākā festivāla daļa tiek plānota vakarpusē – KONGRESS “KAS IR LATVJU PIRTS?”. Tas ir ilgi gaidīts notikums latvju pirts kultūrtelpā, kas pulcēs pirts, vēstures, folkloras, valodas un latviskās dzīvesziņas jomas profesionāļus un autoritātes, lai kopīgi vienotos par latvju pirts pamatvērtībām senču kultūrmantojuma un šodienas dzīvesziņas kontekstā. Kongresu ieskandinās projekta “Mans Tautastērps” parāde un latvju spēka dziesmas. Kongresa noslēgumā plānota svinīga protokola “Kas ir latvju pirts?” nolasīšana un koncerts.

 

Festivālu organizē biedrība “Lauku partnerība “Lielupe”, Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība “Kaimiņi” un biedrība “Sateka”, sadarbībā ar biedrību “Latvju pirts un SPA asociācija” un Višķu pagasta pašvaldību. Festivāls ir Leader starpvalstu sadarbības projekta “Dabas spēks un pirts tradīcijas – sev, ģimenei un biznesam!” pasākums.

 

Apmeklētājiem ieeja pasākumā ir BEZMAKSAS (lekcijas, meistarklases, radošās darbnīcas, kongress un koncerts). Festivāla laikā darbosies tematiskais zāļu un stādu audzētāju un mājražotāju tirdziņš, kā arī būs iespēja baudīt individuālās pirts un masāžas procedūras (par maksu). Festivāla laikā aizliegts ienest, tirgot un lietot alkoholiskos dzērienus un citas apreibinošas vielas.

 

Papildus informācija par festivālu: www.lpsa.lv  http://daugavpils.partneribas.lv, www.partneribalielupe.lv , www.sateka.lv  

 

Sākot ar 21.maiju, aicinām festivālā pieteikties pirtniekus, masierus, zāļu un stādu audzētājus, tirgotājus un mājražotājus.

 

Tiekamies festivālā - dabas skaņu, smaržu, krāsu un izjūtu ceļojumā!

 

 

28.05.2018.

 

Sadarbības projekta mērķis ir paplašināt vietējo iedzīvotāju zināšanas un prasmes par ārstniecības augu un pirts lomu dzīves kvalitātes uzlabošanā, gūt pieredzi par uzņēmējdarbību šajā jomā gan Latvijā, gan ārvalstīs, veicināt vietējo iedzīvotāju zināšanas ekonomisku aktivitāšu uzsākšanai un attīstībai.

Turpinot atbalstu vietējiem iedzīvotājiem Lauku partnerība "Lielupe" sadarbībā ar biedrību "Sateka" un "Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerību „Kaimiņi” Latvijā, kā arī Igaunijas partnerību "Green Riverland" un Pasvāles rajona partnerību Lietuvā divu gadu garumā organizēs informatīvi izglītojošus pasākumus un apmācības visās partnerību teritorijās.

Projekta atklāšanas pasākums – Latvju pirts un zāļu festivāls 2018 jau 9.jūnijā, Daugavpils novada Višķu pagastā.

Projekta aktivitātes noritēs līdz 2020. gada septembrim. Sadarbības projektā plānotas kopīgas darbības lauku iedzīvotāju zināšanu un prasmju uzlabošanai par pirts, ārstniecības augu un citu dabas vērtību nozīmi dzīves kvalitātes uzlabošanā. Sadarbībā ar kopprojekta dalībniekiem un ārvalstu partneriem tiks gūta pieredze par uzņēmumiem, kas vietējo produktu ražošanā izmanto ārstniecības augus un veicina pirts tradīcijas un latviskā mantojuma kopšanu. Tiks organizētas apmācības, meistarklases un pieredzes apmaiņa sadarbības projektā iesaistot vietējos iedzīvotājus un uzņēmējus. Tāpat tiks veicināta tūrisma attīstība, popularizējot sadarbības partneru teritorijās esošos “dabas spēka un tradīciju kopšanas” pakalpojumu sniedzējus.

Projekts Nr. 18-00-A019.333-000006 „Dabas spēks un pirts tradīcijas - sev, ģimenei un biznesam!” tiek īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība" ietvaros. Piešķirtais publiskais finansējums ir EUR 97 094,49. Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu administrē Lauku atbalsta dienests.