Aktuāli

Floristikas darbnīca " Dabas skaistums- dabā un mūsmājās"

22.09.2018.

     

21.un 22.septembrī viesu namā "Upesrūķi", Garkalnes novadā, noritēja pirmās aktivitātes LEADER starptautiskā sadarbības projekta nr.18-00-A0190.333-000014 "Sēņu ceļš" ietvaros.

Kā pirmā aktivitāte tiek realizēta floristikas darbnīca " Dabas skaistums- dabā un mūsmājās". Darbnīcas dalībnieki kopā ar lektori Sanitu Ciprusi devās mežā vāk dažādus dabas materiālus, no kuriem gatavoja dažādus dekorus.

  

 

Industriālo mēbeļu ražotnes izveide – SIA “Z&Z furniture”

22.09.2018.

 
   

Realizēts projekts ar Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu lauku attīstībai apakšpasākumam “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītu vietējās attīstības stratēģiju” ar Nr. 17-07-AL05-A019.2103-000013 “Industriālo mēbeļu ražotnes izveide – SIA “Z&Z furniture””. Projekta īstenošanas rezultātā ir izveidota firma SIA “Z&Z furniture”, kas nodarbojas ar industriālo mēbeļu ražošanu. Ar projekta atbalstu ir pārbūvētas noliktavas telpas Gulbenē, Litenes ielā 20, kas šobrīd ir atbilstošas ražotnes vajadzībām –metālapstrādes daļa, kokapstrādes daļa, krāsotava, noliktava. Ir izveidota ūdens un kanalizācijas sistēma,kā ari ierīkota centrālā apkures sistēma.Telpas ir aprikotas ar modernām ražošanas iekārtām.
Vairāk par projektu var lasīt ŠEIT.

 

Būs iespēja iesaistīties starptautiskās sadarbības projekta “Tūrisma attīstība. No tradīcijām līdz mūsdienīgam biznesam.” aktivitātēs 

18.09.2018.

 

Biedrība “Ropažu Garkalnes partnerība” sadarbībā ar Liepājas rajona partnerību, Saldus rajona attīstības biedrību, biedrību “SATEKA” no Gulbene novada un vietējām rīcības grupām no Moldovas, Lietuvas un Gruzijas ir uzsākusi starptautiskā sadarbības projekta “Tūrisma attīstība. No tradīcijām līdz mūsdienīgam biznesam” īstenošanu. Projekta mērķis ir veicināt tūrisma uzņēmējdarbības pilnveidošanu partneru teritorijās, radīt jaunus inovatīvus tūrisma produktus un pakalpojumus.

Projektā Plānotās aktivitātes:

· semināri un apmācības projektā iesaistītajās teritorijās: Ropaži, Garkalne, Gulbene, Liepāja, Saldus, Kazbegi (Gruzija), Mažeiķi (Lietuva), Utena (Lietuva), Sireti un Anenii-Noi (Moldova);

· jaunu produktu radīšana, radošās darbnīcas, pieredzes apmaiņa;

· kopīgas projektā iesaistīto pušu darbnīcu un pakalpojumu, produktu digitāla izdevuma radīšana;

· 1-2 reizes gadā ekonomikas forums pārmaiņus Latvijā, Lietuvā, Moldovā un Gruzijā, ar semināriem, darbnīcām, tīklošanās sesijām, kā arī izstāde-gadatirgus ar iespēju tirgot savu produkciju un piedāvāt pakalpojumus;

 · Tiks piedāvāti tūrisma gala mērķi un veidotas tikšanās ar tūrisma operatoriem. Iepazīstinot ar iespējām izvēlēties interesējošo jomu: – kulinārija (maize, medus, siers, tradicionālās virtuves, u.c), biškopība (dažādi tās veidi un produkcija), amatniecība (kalēji, audēji, rotkaļi, kokgriezēji u.c.).

Vairāk par projektu var lasīt ŠEIT!

 

Siera ražošanas attīstība SIA "Pakalnieši"

14.09.2018.

  

      

SIA “Pakalnieši” realizēts projekts Nr.18-07-AL05-A019.213-000011 „Siera ražošanas attīstība-2” Latvijas lauku attīstības programmas 2014-2020. gadam apakšpasākumā 19.2 ”Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējas attīstības stratēģijas aktivitātes” 19.2.1 „Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas”.
Projekta mērķis- produkcijas apjoma palielināšana, jaunu produktu attīstīšana un kvalitatīvu darba apstākļu radīšana.

Ilgtermiņa mērķis ir ražošanas telpu paplašināšana un jaunu darba vietu radīšana.
Šobrīd siera ražošana ir uzņēmuma galvenais darbības virziens, kurā ir nodarbināti seši cilvēki. SIA „Pakalnieši” klienti ir gan vietējie Gulbenes novada iedzīvotāji, gan arī tuvāko kaimiņu novadu iedzīvotāji.
Projekta realizācijas laikā iegādāts virtuves aprīkojums, kas sastāv no 2 gāzes plītīm, 2 darbgaldiem ar izlietnēm, 2 darbagaldiem un 4 plauktu sastatnēm, kas atvieglo darbu un sniedz lielāku darba efektivitāti.

 

 

Aicinām piedalīties floristikas darbnīcā  " Dabas skaistums dabā un mūsmājās "

11.09.2018.

 

  

 

 Izsludinām pieteikšanos  2 dienu praktiskai floristikas darbnīcai LEADER starpvalstu sadarbības projektā - „Sēņu ceļš” mazajiem un potenciālie uzņēmējiem, pašnodarbinātajiem un amatnieki no Gulbenes, Daugavpils, Ilūkstes, Ropažu, Garkalnes, Strenču, Beverīnas novadiem, Smiltenes novada Grundzāles pagasta, Burtnieku novada Ēveles pagasta, Valkas novada Valkas pilsētas, Valkas pagasta, Ērģemes pagasta, Vijciema un Zvārtavas pagastiem, Apes novada   Gaujienas un Virešu pagastiem.

Norises laiks: 21.09.- 22.09.2018.

Norises vieta:  Viesu nams “Upesrūķi”, Skuķīši, Garkalnes novads (http://upesruki.lv/)

Pieteikšanās līdz 14.09.2018.

  

Vairāk par projektu lasīt ŠEIT.


ALTUM sāk piedāvāt mazos aizdevumus lauku teritorijās

05.09.2018.

 

Attīstības finanšu institūcija ALTUM no 5.septembra sāk piedāvāt pilnīgi jaunu aizdevumu programmu “Mazie aizdevumi lauku teritorijās”, kas ir izstrādāta sadarbībā ar Zemkopības ministriju. Programma, kuras kopējais finansējums ir 13,8 miljoni eiro, ir līdz šim nebijusi valsts atbalsta iespēja, jo paredzēta tikai tiem, kas saimnieko ārpus lielajām pilsētām un kuriem ir neliels gada apgrozījums (līdz 70 tūkstošiem eiro). Plānots, ka atbalstu aizdevuma veidā varēs saņemt 750 līdz pat 1000 uzņēmumi visā Latvijā, kas darbojas vai vēlas darboties lauksaimniecības, kādā no vispārējās uzņēmējdarbības nozrēm vai zivsaimniecības nozarē.

Vairāk lasiet  ŠEIT.

 

 

 

 

 

Aicinām piedalīties apmācībās "Veselīga pirtī iešana- Pirts ABC. Latviskā pirts." 

05.09.2018.

 

Izsludinām pieteikšanos  2 dienu apmācībām LEADER starpvalstu sadarbības projektā - „Dabas spēks un pirts tradīcijas - sev, ģimenei un biznesam!” Jelgavas, Ozolnieku, Daugavpils, Ilūkstes un Gulbenes novada iedzīvotājiem!

Projekta mērķi:

Sekmēt vietējo iedzīvotāju zināšanas un prasmes par ārstniecības augu un pirts lomu dzīves kvalitātes uzlabošanā, gūt pieredzi par uzņēmējdarbību šajā jomā gan Latvijā, gan ārvalstīs, veicināt vietējo iedzīvotāju zināšanas ekonomisku aktivitāšu uzsākšanai un attīstībai.

Apmācību tēmas: Veselīga pirtī iešana - Pirts ABC. Latviskā pirts. Pirtis pasaulē, atšķirības, vēsture. Ārstniecības augi, tējas.

Aicinām pieteikties uz vienu jums vēlamo apmācību laiku un vietu, dalība ir bez maksas un uz pasākuma norisi tiek nodrošināts transports.

Apmācību norises laiki:

2018. gada 20.-21. septembris, Igaunija, Saimniecība "Energia Talu" Viljandi apriņkis, Igaunija http://www.energiatalu.ee/EN/#&panel1-2 

2018. gada 30.-31. oktobris, Latvija, Gulbene

2018. gada novembris, Lietuva,  Pasvāle (datumi tiks precizēti)

Apmācību valoda : angļu / krievu.

Jūsu pieteikumu kopā ar motivācijas aprakstu, kāpēc vēlaties piedalīties apmācībās un norādot sev vēlamāko apmācību norises vietu, gaidīsim līdz 12. septembrim uz e-pastu: lienite.vitina@gmail.com

Vairāk informācijas par pasākumu var saņemt rakstot uz lienite.vitina@gmail.com, lielupe@partneribalielupe.lv, tel 26399946.

Plašāka informācija par projekta aktivitātēm atrodama šeit http://www.partneribalielupe.lv/index.php/leader-sadarbiba/dabas-speks

 

 

Jaunas iespējas Kalnienā

22.08.2018.

 

        

 

 

 Spītējot neprognozētiem laika apstākļiem, biedrībai KAPO ir izdevies realizēt divus projektus, kas uzlabo Kalnienas iedzīvotāju dzīves kvalitāti un brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Kalnienā izveidots Multifunkcionāls sporta laukums (proj.nr. 16-07-AL05-A019.2201-000023), kurā ikviens Kalnienas un novada iedzīvotājs aicināts veselīgi un aktīvi pavadīt savu brīvo laiku, tādejādi uzlabojot savu veselību un fizisko formu.

Projekta “Kalnienas centra sakopšana, uzlabojot dzīves un vides kvalitāti iedzīvotājiem - 2" (proj.nr. 16-07-AL05-A019.2202-000013) izveidota vieta, kur vietējie iedzīvotāji labprāt atvelk elpu no ikdienas steigas. Šeit vērojamas dažādas putnu sugas, kas izvēlējušās dīķa saliņu par savu ligzdošanas vietu, šeit iespēja “pasēdēt” ar makšķeri un padomāt, kā te kādreiz ir bijis – muižas laikos, kolhoza laikos.

Vairāk par šiem projektiem var lasīt ŠEIT

 

 

Rankā izveidota betona izstrādājumu ražotne

 27.06.2018.

 

 

Rankas pagastā realizēts LEADER projekts Nr.17-07-AL05-A019.2103-000010 “Betona izstrādājumu ražotnes izveidošana”.  Projekta realizācijas gaitā iegādāta mehanizēta betona grodu ražošanas iekārta, lai sekmīgi un kvalitatīvi ražotu 3 betona grodu izmērus. Lai nodrošinātu ar pilnu produkta paketi, tiks ražoti arī vāki un pamatnes.

Projekta realizācijas gaitā ir radīti priekšnoteikumi ilgtermiņa mērķa sasniegšanai - betona izstrādājumu ražošanas attīstīšana Gulbenes novadā, jaunu produktu - mazo arhitektūras formu radīšana un tirgus apguve.

Vairāk par projektu lasiet ŠEIT.

 

Latvju pirts un SPA festivālā Nākotnē (27.07- 29.07.2018.)

26.06.2018.

 

Latvju pirts un veselības festivāls - īsti svētki ķermenim, garam un dvēselei -ikvienam veselīga dzīvesveida piekritējam un atbalstītājam, jo ik gadu pulcē vienuviet talantīgus pirtniekus, masierus un citus veselīga dzīvesveida praktiķus un labsajūtas meistarus.

FESTIVĀLĀ:

·         pirtnieki, latviskās dzīvesziņas un veselīga dzīvesveida praktiķi no visas Latvijas

·         lekcijas, meistarklases un demonstrācijas - veselībai un labsajūtai

·         tradicionāli pirts rituāli un procedūras, masāžas un lutināšana brīvā dabā

·         amatnieku un mājražotāju tirdziņš, vakara muzikālās performances un zaļumballe

·         jēgpilna un izzinoša atpūta brīvā dabā visai ģimenei

 Ieeja pasākumā – BEZMAKSAS – brīvi apmeklē lekcijas, meistarklases, demonstrācijas, muzikālās performances un zaļumballi.

Projekta „Dabas spēks un pirts tradīcijas - sev, ģimenei un biznesam!” ietvaros  arī Gulbenes novada pirtniekiem, pirtslietu izgatavotājiem, amatniekiem un mājražotājiem, kā arī ārstniecības augu audzētājiem ir iespēja piedalīties Latvju pirts un SPA festivālā Nākotnē, Glūdas pagasts, Jelgavas novads, kas notiks š.g. 27.07.- 29.07.2018.

Gulbenes novada pirtniekus, pirtslietu izgatavotājus, mājražotājus un ārtsniecības augu audzētājus, kā arī amatniekus pieteikties biedrībā SATEKA līdz 15.07.2018.

Pieteikšanās pa tālruni: 29177019 vai e-pastā: daiga@sateka.lv

Dalībnieku skaits ierobežots!

Nolikumu un dalības nosacījumus Latvju pirts un SPA festivālā var apskatīt: www.lpsa.lv/festivals/

  

Mutifunkcionālais rotaļlaukums Stāķos pulcē bērnus un jauniešus

25.06.2018.

 

Projekta Nr.17-07-AL05-A019.2201-000005 „Multifunkcionāla rotaļu laukuma labiekārtošana brīvā laika dažādošanai un drošai bērnu rotaļu vietas nodrošināšanai Stāķos” ietvaros tika veikta novecojušā rotaļlaukuma demontāža, teritorijas labiekārtošanas darbi un jauna rotaļlaukuma uzstādīšana. Šobrīd ģimeņu vajadzībām ir pieejama smilšu kaste, šūpoles ar grozu, divvietīgas šūpoles ar sēdekļiem, vienvietīgas un divvietīgas atsperšūpoles, atpūtas soliņi un atkritumu urnas. Rotaļlaukums ir papildināts ar rāpšanās elementiem: alpīnisma sienu, kāpnēm, kustīgo tiltiņu, nošļūcamo ugunsdzēsēju stieni, slīdkalniņu, u.c. Bērnu drošības nolūkos, rotaļu zonā ir ierīkots triecienabsorbējošs gumijas segums.

Vairāk par projektu lasiet ŠEIT

  

 

07.06.2018. 

 

Sadarbības projekta mērķis ir paplašināt vietējo iedzīvotāju zināšanas un prasmes par ārstniecības augu un pirts lomu dzīves kvalitātes uzlabošanā, gūt pieredzi par uzņēmējdarbību šajā jomā gan Latvijā, gan ārvalstīs, veicināt vietējo iedzīvotāju zināšanas ekonomisku aktivitāšu uzsākšanai un attīstībai.

Turpinot atbalstu vietējiem iedzīvotājiem Lauku partnerība "Lielupe" sadarbībā ar biedrību "Sateka" un "Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerību „Kaimiņi” Latvijā, kā arī Igaunijas partnerību "Green Riverland" un Pasvāles rajona partnerību Lietuvā divu gadu garumā organizēs informatīvi izglītojošus pasākumus un apmācības visās partnerību teritorijās.

Projekta atklāšanas pasākums – Latvju pirts un zāļu festivāls 2018 jau 9.jūnijā, Daugavpils novada Višķu pagastā.

Projekta aktivitātes noritēs līdz 2020. gada septembrim. Sadarbības projektā plānotas kopīgas darbības lauku iedzīvotāju zināšanu un prasmju uzlabošanai par pirts, ārstniecības augu un citu dabas vērtību nozīmi dzīves kvalitātes uzlabošanā. Sadarbībā ar kopprojekta dalībniekiem un ārvalstu partneriem tiks gūta pieredze par uzņēmumiem, kas vietējo produktu ražošanā izmanto ārstniecības augus un veicina pirts tradīcijas un latviskā mantojuma kopšanu. Tiks organizētas apmācības, meistarklases un pieredzes apmaiņa sadarbības projektā iesaistot vietējos iedzīvotājus un uzņēmējus. Tāpat tiks veicināta tūrisma attīstība, popularizējot sadarbības partneru teritorijās esošos “dabas spēka un tradīciju kopšanas” pakalpojumu sniedzējus.

Projekts Nr. 18-00-A019.333-000006 „Dabas spēks un pirts tradīcijas - sev, ģimenei un biznesam!” tiek īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība" ietvaros. Piešķirtais publiskais finansējums ir EUR 97 094,49. Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu administrē Lauku atbalsta dienests.

 

 

 

Realizēts projekts Lejasciemā

07.06.2018.

 

Ilgtspējīgas un produktīvas mikro un mazās uzņēmējdarbības attīstības veicināšanas nolūkos Gulbenes novadā 2018.gada janvārī Lejasciemā nodibināts jauns uzņēmums SIA “SonarD”. Uzņēmums plāno piedāvāt autokempera, velosipēdu, SUP dēļu un laivu nomas pakalpojumus.

 

Lai sasniegtu izvirzīto mērķi, atklāta projektu iesniegumu konkursa Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020.gadam apakšpasākuma 19.2 "Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" aktivitātes 19.2.1 "Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas" projekta Nr.17-07-AL05-A019.2103-000002 ietvaros ir iegādāts jauns autokemperis uz Fiat Ducato bāzes - ZEFIRO 277 M.

Vairāk par projektu lasiet ŠEIT.

 

Mazo projektu konkursa 2018 ieviesēju ievērībai!

01.06.2018.

 

Saskaņā ar Mazo projektu konkursa 2018 nolikumu, Projekta ieviesējs noslēguma ziņojumu par projekta izpildi, ko veido saturiskā un finanšu atskaite, iesniedz 2 nedēļu laikā  pēc projekta ieviešanas termiņa beigām.  

Atskaites veidlapa šeit!

 

Latvisko sajūtu brīvdienas Latgalē –

LATVJU PIRTS UN ZAĻU FESTIVĀLS 2018

31.05.2018.

 

9. jūnijā Daugavpils novada Višķos, Višķu estrādē, pie skaistā Luknas ezera, notiks LATVJU PIRTS UN ZAĻU FESTIVĀLS 2018’. 

Festivālu organizē biedrība “Lauku partnerība “Lielupe”, Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība “Kaimiņi” un biedrība “Sateka”, sadarbībā ar biedrību “Latvju pirts un SPA asociācija” un Višķu pagasta pašvaldību. Festivāls ir Leader starpvalstu sadarbības projekta “Dabas spēks un pirts tradīcijas – sev, ģimenei un biznesam!” pasākums.

Vairāk par pasākumu lasīt  www.lpsa.lv  http://daugavpils.partneribas.lvwww.partneribalielupe.lv , www.sateka.lv  

 

LEADER konference "Vienpadsmit veiksmes stāsti".

15.05.2018.

 

„Tā pasaulē iekārtots- kas prot pa īstam strādāt, prot arī pa īstam priecāties!” (SIA „Lāči” komanda)

 

2018.gada 23.maijā biedrība SATEKA organizē LEADER konferenci "Vienpadsmit veiksmes stāsti". Pasākumā ar savu pieredzi, realizējot LEADER projektus, dalīsies vienpadsmit  veiksmīgi projektu realizētāji. Notiks diskusijas. Pasākuma dalībniekiem paredzēti pārsteigumi! Būsiet gaidīti!

 

 

 

5.kārtas projektu vērtēšanas rezultāti

11.05.2018.

 

Ir pabeigta 5.kārtā iesniegto projektu vērtēšana. Projektus izvērtēja vietējās rīcības grupas vērtēšanas komisija saskaņā ar apstiprinātajiem projektu vērtēšanas kritērijiem, un pēc vērtējumā iegūtajiem punktiem projekti tika sarindoti . Rindojumu var apskatīt LAD mājas lapā vai ŠEIT.

 

Tālāk projektu pieteikumus izvērtēs Lauku atbalsta dienesta speciālisti rindojuma secībā.

 

Zināmi Mazo projektu konkursa uzvarētāji!

23.04.2018.

 

Ir pabeigta biedrības SATEKA Mazo projektu konkursa "Sveiks un vesels" izvērtēšana un ar septiņiem projektu iesniedzējiem 20.aprīlī noslēgti līgumi par projektu realizāciju.

Pavisam tika iesniegti 15 projektu pieteikumi, finansējumu saņems septiņi:

⇒ Rankas pagasta jauniešu projekts "Aktīvs un vesels"

⇒ Gulbenes Mūzikas skolas jauniešu iniciatīvas grupas projekts ‘’Muzikālais starpbrīdis’’

⇒ Druvienas izglītības un amatniecības centra darba grupas projekts "Mazā zinātnes centra izveide"

⇒ Rankas pamatskolas skolēnu pašpārvalde un vecāku padomes projekts “Rankas skvērs Latvijas simtgadei”

⇒ Lejasciema pagasta iedzīvotāju grupas "Kopā mēs varam" projekts "Sajūtu parks"

⇒ Stāku ciemata domu biedru grupas projekts "Brīnumu parks ,,Augsim nākotnei""

⇒ Gulbīša pamatskolas jauniešu grupa “Mēs – Gulbītim” projekts "Atpūtas laukuma bērniem, pusaudžiem izveidošana"

 

Noslēgusies projektu pieņemšana

17.04.2018.

 

Piektdien, 13.04.2018. plkst. 23:59: 59,  beidzās 5.kārtas projektu pieņemšana Rīcībā 1.1."Mikro (sīko) un mazo uzņēmumu izveidošana un esošo attīstība". 

Kopumā iesniegti 18 projekti, 1 projekts tika atsaukts, jo tika iesniegts divas reizes. 
Kopējais 5.kārtai piešķirtais ELFLA publiskais finansējums EUR 63508,61
Kārtā pieprasītais ELFLA publiskais finansējums: EUR 164764,74.

 

 

Atgādinām, ka saskaņā ar Ministru kabineta 2015. gada 13. oktobra noteikumiem Nr. 590  "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība lauku attīstībai apakšpasākumā "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju"", Vietējā rīcības grupa mēneša laikā pēc projektu iesniegumu iesniegšanas termiņa beigām izvērtē projekta atbilstību vietējās attīstības stratēģijai, pamatojoties uz vietējās attīstības stratēģijas rīcības plānā iekļauto attiecīgo rīcību un